GOKSiP Jordanw
Naprawa
Home Wydarzenia Wspomnienia z wakacji

5Wspomnienie wakacji

Mimo, e rok szkolny rozpocz si na dobre, to jednak dzieci i modzie z Osielca chtnie powracaj mylami do wakacyjnego wypoczynku. Mio jest bowiem wspomina przyjemnie spdzony czas z miejscowym orodkiem kultury. A jego oferta na tegoroczne wakacje bya niezwykle atrakcyjna, bo kady zainteresowany mg znale co dla siebie.

Mona byo skorzysta z internetu, zagra w tenisa stoowego, popiewa podczas karaoke, zadba o form podczas aerobiku, wzi udzia w zajciach plastycznych, fotograficznych, teatralnych czy te skorzysta z biblioteki.

Poza ogniskiem i dyskotekami, GOKSiP Osielec zorganizowa dwa turnieje: piki nonej i tenisa stoowego.

1

Turniej Piki Nonej odby si 28 lipca, a wystartoway w nim druyny z Osielca iNaprawy. Po wyrwnanej walce zwyciya druyna z Naprawy, ktra otrzymaa puchar, zote medale i nagrody rzeczowe. Pozostae druyny zdobyy kolejno srebrne i brzowe medale wraz z nagrodami rzeczowymi.

2

3

Dwa tygodnie pniej, dla mionikw tenisa stoowego, GOKSiP Osielec zorganizowa Turniej Tenisa Stoowego, w ktrym udzia wzili zawodnicy z Osielca, Toporzyska i towni. Tu take do zdobycia by puchar, medale oraz nagrody rzeczowe, ktre ufundowaa, jak co roku, firma A.S.A Eko Polska z Jabonki.

W kategorii ?szkoa podstawowa? zwycizc okaza si Dariusz Oleksa z towni, za wkategorii ?gimnazjum?- Mateusz Dziaek z Osielca. Obydwa turnieje dostarczyy zarwno zawodnikom, jak i dopingujcej publicznoci niezapomnianych wrae.

tenis osi

4

Dla tych, ktrzy kochaj grskie wdrwki, GOKSiP Osielec zorganizowa 26 lipca wycieczk do Doliny Chochoowskiej i Zakopanego. I cho w drodze powrotnej zacz pada deszcz, to dzieciaki zadeklaroway, e w przyszym roku rwnie wybior si na grsk wycieczk z orodkiem kultury.

5

6

W sierpniu GOKSiP Osielec zorganizowa wycieczk do Inwadu. Blisko pidziesicioosobowa grupa odwiedzia Park Miniatur, Park Dinozaurw, Park Rozrywki i zoo, adrodze powrotnej Wadowice.

7

8

Przez cay okres wakacji, we wszystkich orodkach kultury naszej gminy, odbyway si warsztaty fotograficzne w ramach projektu "Fotki pstrykamy - pikno naszej gminy odkrywamy. Gmina Jordanw w obiektywie". Dzieciaki zgbiay tajniki fotografii, uwieczniajc na fotografiach pikno naszej gminy i prezentujc swoje dziea na wystawie zorganizowanej podczas Gminnych Doynek w towni.

9

10

11

Wakacyjny czas to take wystpy kabaretu "TeKa", ktry humoremi artem bawi publiczno midzy innymi w Bystrej, Makowie Podhalaskim i Limanowej.

IMG 1891

IMG 1899

IMG 1928

GOKSiP Osielec bra take udzia w imprezach kulturalnych na terenie naszej gminy. I tak, 8 lipca, wzilimy udzia w Naprawskim Lecie, podczas ktrego wystpiy laureatki konkursu "Pera 2012": Julia Grzechynia, Angelika Migas, Mariola Siepak, Vanessa Rapacz i Kinga Wjcik.

12

13

W czasie tej imprezy zostaa take nagrodzona Emilia Gierat z Osielca, za zajcie pierwszego miejsca wkonkursie fotograficznym.

14

Miesic pniej, druyna z Osielca zoona z modziey i dorosych, zdobya gwn nagrod i Puchar Wjta podczas Turnieju Wsi w Toporzysku.

turniej wsi osi

A z kolei w 19 sierpnia, osieleckie Koo Gospody Wiejskich, wzio udzia wGminnych Doynkach w towni.

kgw osi

Przez okres wakacji w GOKSiP Osielec odbyway si prby chru "Vox Altisona", KGW ikabaretu. Pod koniec wakacji swoje prby rozpocza take grupa teatralna, dziaajca w naszym orodku kultury, przygotowujc spektakl profilaktyczny dla gimnazjalistw z naszej gminy.

Na poegnanie wakacji w osieleckim orodku kultury odbya si dyskoteka dla modziey.

Jak wida, dzieci i modzie maj co wspomina i nic dziwnego, e z utsknieniem czekaj na kolejne wakacje.

tekst i foto: G.K.

 
Subskrybuj newsletter
Toporzysko
Osielec

 

k1

                  

Gminny Orodek Kultury,Sportu i Promocji

w Jordanowie,  ul. Rynek2,  34-240 Jordanw

 tel. 18 26-93-522

 

            

k2

k3

k4

k5

 k6

 

GOKSiP Naprawa

GOKSiP Osielec

GOKSiP townia

GOKSiP Toporzysko

GOKSiP Wysoka

Naprawa 477
34-240 Jordanw

Tel. 18 26-72-165
Fax 18 26-72-165

 

 

Osielec 500
34-234 Osielec

tel. 18 27-73-500
Fax18 27-73-500

 

 

 

townia 343
34-242 townia

tel.  18 27-73-133
Fax 18 27-73-133

 

 

 Toporzysko 250
34-240 Jordanw

tel. 18 28-73-542
fax 18 28-73-542

 

 

Wysoka
34-240 Jordanw

tel. 18 26-72-835