Home Świetlica

Kabaret „TeKa” powstał jesienią 2005 roku w Gminnym Ośrodku Kultury  w Osielcu i przedstawia życiowe perypetie poczciwego, choć trochę nierozgarniętego, górala Jaśka Kadeli spod Gronika.
Pomysłodawcą kabaretu, autorką tekstów oraz odtwórczynią roli Jaśka jest Gabriela Korbel.
Rolę księdza, lekarza, dziennikarza, policjanta czy innych osób towarzyszących Jaśkowi odgrywał Sebastian Rusin, który z kabaretem związany był przez pierwsze trzy lata jego istnienia.Sebastian Rusin i Gabriela Korbel czyli Kabaret "TeKa"    To właśnie ten duet osiągnął swój największy sukces w maju 2007 r., kiedy podczas XXII Przepatrzowin Teatrów Regionalnych Małopolski
w Czarnym Dunajcu zdobył Brązową Maskę. Oprócz tego jury doceniło odtwórczynię roli Jaśka wyróżnieniem „Za wyjątkowe zdolności aktorskie”.
    Od czasu do czasu z kabaretem występowali także Krzysztof Klimala i Anna Gałka a także miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.


Sebastian Rusin, Gabriela Korbel i Krzysztof Klimala -
debiut kabaretu "TeKa" na naprawskiej scenie.

Anna Gałka w roli policjantki i G.KorbelKiedy Sebastian został studentem kulturoznastwa, jego miejsce w kabarecie zajął Tomasz Grzybek. A od sierpnia 2011 r. towarzyszem górala Jaśka został Łukasz Szarlej.Tomasz Grzybek i G. Korbel podczas występu w Bieńkówce
Łukasz Szarlej - obecny towarzysz Jaśka  i Gabriela Korbel - czyli kabaretowy Jasiek spod Gronika.    Kabaret bawi publiczność podczas różnych imprez na terenie  powiatu i poza nim.


Przygotowania do występu.
Występ w Zawoi podczas Babiogórskiej Jesieni.    Występował między innymi w Naprawie, Toporzysku, Łętowni, Jordanowie, Sidzinie, Białce, Skawicy, Zawoi, Budzowie, Stryszawie, Krzeszowie, Zembrzycach, Suchej Beskidzkiej, Bieńkówce, Lachowicach, Kukowie, Rabce, Skomielnej Czarnej, Krzczonowie, Bejscach (woj. świętokrzyskie), a także w Jordanowie Śląskim (woj. dolnośląskie).
Kabaret "TeKa" w oczekiwaniu na występ w Białce.


    Kabaret "TeKa" występuje także przed własną publicznością w Osielcu. Dotychczas wystąpił między innymi podczas festynu charytatywnego na rzecz powodzian, podczas uroczystości poświęcenia
i przekazania nowego wozu strażackiego czy w czasie „Turnieju Wsi”.
Kabaret "TeKa" w skeczu "Przychodzi Jasiek do spowiedzi".


    Poza tym, corocznie, pod koniec listopada w miejscowym ośrodku kultury odbywa się Wieczór Kabaretowy „Osielecka Skała”, podczas którego „TeKa” wraz z zaproszonymi kabaretami prezentuje swój dotychczasowy dorobek artystyczny.


Jeden z Wieczorów Kabaretowych "Osielecka Skała".


    Dwa lata temu kabaret „TeKa” obchodził pięciolecie swojego istnienia. Tym razem w jubileuszowym występie „TeKi” udział wzięły:  kabaret „Profan Butan” z Suchej Beskidzkiej” i kabaret „O co chodzi” z Krakowa.
Jubileusz 5-lecia Kabaretu "TeKa"    Były gratulacje, życzenia i nagrody od Wójta Gminy Jordanów
Pana Stanisława Pudo, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Adama Kawuli oraz dyrektora GOK-u w Jordanowie Pani Jadwigi Frątczak-Mróz. Był również tort i gromkie „Sto lat” odśpiewane na cześć „TeKi”,  a także kwiaty i prezenty od pracowników GOK w Jordanowie oraz KGW z Osielca.Jubileuszowy tort.


    Podczas ostatniego Wieczoru Kabaretowego w listopadzie 2011 r.,  na osieleckiej scenie, wystąpił gościnnie kabaret „Truteń” z Raby Wyżnej, który wraz z „TeKą” ubawił publiczność do łez.
    W marcu tego roku Kabaret „TeKa” został zaproszony przez zaprzyjaźniony portal powiatsuski24.pl do uświetnienia swoim występem Gali Sportu Powiatu Suskiego, a pod koniec maja wystąpił podczas uroczystości XX-lecia Gminy Jordanów. Tym razem "dostało się" władzom, urzędnikom i...między innymi teściowym. Gorące brawa i salwy śmiechu były najlepszym dowodem, że program kabaretu wszystkim się podobał.
    Kiedy cała Polska świętowała EURO 2012, kabaret również dał się ponieść fali kibicowania i wystąpił w strefie kibica w Makowie Podhalańskim w dniu otwarcia Euro.
    Obecnie "TeKa" przygotowuje się do kolejnych występów, o których będziemy na bieżąco informować.
   

 

KLUB 4H z Osielca

       naprawa6  Jesteśmy nowopowstałym Klubem 4H z siedzibą w Osielcu, a jednocześnie jednym z pięciu działających na terenie gminy Jordanów. Klub powstał w kwietniu 2011 roku z inicjatywy Gabrieli Korbel – instruktora kultury Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Osielcu i od razu ruszył ostro do pracy.

         W ramach jego działalności prowadzone są różne zajęcia, między innymi fotograficzne cieszące się dużym zainteresowaniem wśrod dzieci i młodzieży.

Zajęcia fotograficzne odbywają się dwa razy w tygodniu a tajniki fotografii przybliża zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem kultury fotograf Łukasz Szarlej. Każde zajęcia z Klubem 4H to nie tylko ciekawa praca, ale i świetna zabawa dla wszystkich. Dzieciaki zaznajamiane są zarówno z teoretyczną, jak i praktyczną fotografią.

W myśl idei Klubu 4H aktywnie spędzają wolny czas ucząc się i bawiąc jednocześnie. A robienie zdjęć stało się pewnego rodzaju nawykiem dla naszych klubowiczów, którzy często nie ruszają się z miejsca bez aparatu fotograficznego.

         W naszym dorobku mamy trzy wystawy fotograficzne zorganizowane podczas Festiwalu Pieśni Maryjnych w Osielcu, w czasie Przeglądu Twórczości Kulturalnej „Naprawskie Lato” w Naprawie, a także podczas Wieczoru Kabaretowego „Osielecka Skała” w Osielcu. Dzieciaki wykonały między innymi widokówki Osielca, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zwiedziających.

         Wzięliśmy również udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym w Suchej Beskidzkiej, w którym co prawda zabrakło szczęścia dzieciakom, ale za to trzecie miejsce w kategorii dorosłych zajęła Gabriela Korbel.

         W grudniu wzięliśmy udział wspólnie z pozostałymi klubami z naszej gminy w Powiatowej Wigilii Klubów 4H w Zawoi. Dla dzieciaków było to niezwykłe przeżycie. Miały bowiem okazję poznać klubowiczów z innych miejscowości naszego powiatu, wspólnie z nimi udekorować choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, obejrzeć występ artystyczny zespołu regionalnego z Zawoi, zjeść wigilijną wieczerzę, a także spotkać się ze świętym Mikołajem, który przygotował dla nich prezenty.

         Mamy jeszcze wiele pomysłów i planów związanych zarówno z fotografią, jak i działalnością klubu w ogóle, ale o wszystkim będziemy informować na bieżąco.      

 

CHÓR „VOX ALTISONA”

 

         Chór Kameralny „Vox Altisona” powstał w listopadzie 2009 roku w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, a od lutego 2012 r. działa jako stowarzyszenie.

         Skład chóru: Małgorzata Cieślik, Anna Drobny, Katarzyna Bachul, Marta Dzikowska, Małgorzata Kutek, Krystyna Głuc, Katarzyna Targosz, Katarzyna Basiura, Grażyna Firek, Barbara Wójcik, Anna Bachul, Iwona Bednarczyk, Katarzyna Rzeszótko, Bożena Czaja, Kinga Kutek, Wojciech Kutek, Piotr Kaczmarczyk, Mariusz Grzechynka, Bartłomiej Bierówka.

         Pierwszym dyrygentem chóru był Pan Marek Brynkus, od października 2011 roku – Pani Ksenia Miśkiewicz.

image o1

         Chór występuje na terenie gminy i powiatu uświetniając swoim śpiewem lokalne imprezy gminne i kościelne (Festiwal Pieśni Maryjnych, Dożynki, Święto Niepodległości, Koncert Pieśni Wielkopostnych, Koncert Kolęd itp.).

 

Wystąpił także gościnnie w Krakowie i Nowym Targu.

W 2010 r. zajął I miejsce podczas Festiwalu Pieśni Maryjnych „Ave Maryja” w Osielcu a rok później zdobył I miejsce i nagrodę Gand Prix.

Ostatnie występy chóru to: Koncert Kolęd w kościele w Osielcu (26 XII), występ na Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łętowni (20 I), uroczystości związane z Peregrynacją Obrazu w Osielcu (12 II), Koncert Pieśni Wielkopostnych „Stabat Mater” w Łętowni (25 III).

Próby chóru odbywają się w każdy czwartek o gosz. 19.30 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Promocji w Osielcu.

 

 

 

k1

                  

Gminny Ośrodek Kultury,Sportu i Promocji

w Jordanowie,  ul. Rynek2,  34-240 Jordanów

 tel. 18 26-93-522

 

            

k2

k3

k4

k5

 k6

 

GOKSiP Naprawa

GOKSiP Osielec

GOKSiP Łętownia

GOKSiP Toporzysko

GOKSiP Wysoka

Naprawa 477
34-240 Jordanów

Tel. 18 26-72-165
Fax 18 26-72-165

 

 

Osielec 500
34-234 Osielec

tel. 18 27-73-500
Fax18 27-73-500

 

 

 

Łętownia 343
34-242 Łętownia

tel.  18 27-73-133
Fax 18 27-73-133

 

 

 Toporzysko 250
34-240 Jordanów

tel. 18 28-73-542
fax 18 28-73-542

 

 

Wysoka
34-240 Jordanów

tel. 18 26-72-835